25 kwietnia 2022

Wrocław atrakcje, ciekawe miejsca warte zobaczenia we Wrocławiu

Wrocław atrakcje, ciekawe miejsca warte zobaczenia we Wrocławiu

Wrocław to jedno z największych i najpiękniejszych miast naszego kraju. Nie dziwi więc, że znajdziemy tu prawdziwą moc atrakcji tak dla młodszych, jak i starszych. W niniejszym wpisie zaproponujemy 10 wspaniałych miejskich atrakcji dla całej rodziny,

Ciekawe miejsca są wszędzie

Wrocław to miasto, które wręcz obfituje w atrakcje warte zobaczenia - i choć poniżej prezentujemy 10 miejsc, które z pewnością warto odwiedzić całą rodziną, to nie są to jedyne atrakcje stolicy Dolnego Śląska. Jedną z ciekawszych - i w dodatku taką, którą możemy spotkać niemal dosłownie na każdym kroku - są wrocławskie krasnale. W całym mieście jest ich dokładnie 350! Wspominając oferowane przez Wrocław atrakcje grzechem będzie nie wspomnieć też choćby o Panoramie Racławickiej, czy też wrocławskim Muzeum Narodowym. Wrocław jest miastem, którego po prostu nie da się nie pokochać. Każdy, niezależnie od upodobań, znajdzie tutaj coś dla siebie - i zrobi to bez trudu. Ciekawych miejsc jest tak wiele, że decyzję ułatwić może tylko mapa atrakcji we Wrocławiu. Po skończonej wycieczce można zaś udać się do jednego z lokali gastronomicznych i skosztować doskonałych, lokalnych specjałów.

Miasto wspaniałych atrakcji i ludzi

City Break to krótki, maksymalnie kilkudniowy wypad do jednej z europejskich metropolii - a Wrocław nadaje się do tego, jak mało które polskie miasto. Przyjeżdżając do stolicy Dolnego Śląska natrafić możemy nie tylko na atrakcje turystyczne Wrocławia, ale przede wszystkim na niewiarygodnie pomocnych i przyjaznych ludzi. Bez trudu, nawet w kryzysowej sytuacji, dowiemy się od nich, gdzie spróbować lokalnych specjalności, czy też odnajdziemy drogę do celu dzięki ich pomocy, Wymieniając atrakcyjne miejsca Wrocław trudno też nie zwrócić uwagi na klimatyczne, miejskie uliczki, które przyciągają i zachwycają same w sobie. Nie bez przyczyny tak wielu turystów, którzy odwiedzili Wrocław podkreśla, że najmocniejszą stroną miasta jest jego klimat.

10 najciekawszych miejsc we Wrocławiu

Powody, by odwiedzić Wrocław, można by wymieniać w nieskończoność. My zaś dla ułatwienia proponujemy po prostu naszą listę top 10 atrakcyjnych miejsc we Wrocławiu.

Wioska indiańska Tipi Town

Wymieniając oferowane przez Wrocław atrakcje dla całej rodziny, wypada wspomnieć o tym wyjątkowym miejscu. Wioska indiańska Tipi Town pozwoli odwiedzającym bowiem poczuć atmosferę dzikiego zachodu, a także dowiedzieć się co nieco o kulturze i tradycjach rdzennych mieszkańców północnej Ameryki. Klimat rodem jak z westernu, starannie przygotowane rekwizyty, a także niezwykle sympatyczna i miła obsługa sprawiają, że miejsce to stanie się stałym punktem na turystycznej mapie atrakcji Wrocławia wielu rodzin z dziećmi.

Afrykarium

Podczas, gdy słynne wrocławskie ZOO jest domem dla ponad tysiąca gatunków zwierząt lądowych, turyści zobaczyć też mogą setki gatunków zwierząt wodnych. Wystarczy jedynie odwiedzić położone na jego terenie oceanarium Afrykarium. Wśród mieszkańców tego niezwykle ciekawego miejsca wymienić można mrówniki, golce, pingwiny i nie tylko. Jest to zdecydowanie oceanarium jedyne w swoim rodzaju a wymieniając ciekawe miejsca w mieście grzechem byłoby o nim nie wspomnieć.. Miejsce to odwiedzić można niezależnie od pory roku, nawet bez niczyjego towarzystwa. Afrykarium stanowi też świetne miejsce docelowe nawet jednodniowego city break.

Ogród Japoński

Ogród Japoński jest miejscem, które podczas swojej wizyty w stolicy Dolnego Śląska powinni wszyscy miłośnicy kontaktu z Matką Naturą. Trudno bowiem o bardziej klimatyczne, zielone atrakcje we Wrocławiu. Powstał on przy współpracy uznanych, japońskich projektantów, a zatem do złudzenia przypomina ogrody będące jednym z podstawowych symboli kraju kwitnącej wiśni. Cudowne rośliny, wspaniałe kaskady wodne, i niesamowicie duże i kolorowe karpie Koi z pewnością zachwycą tak młodych, jak i dorosłych turystów.

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek jest kolejnym już z kolei miejscem, które warto odwiedzić w towarzystwie nieco każdego dziecka, choćby po to, aby obudzić jego fascynację sztuką. To także jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie, jeśli chodzi o atrakcyjne miejsca wrocław związane z szeroko pojętą kulturą wyższą. Unikatowe przedstawienia wystawiane we Wrocławskim Teatrze Lalek potrafią być zabawne, wciągające, intrygujące, ale i wzruszające. Jest to z pewnością miejsce, które warto odwiedzić choć raz.

Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary

Któż z nas nie lubi słodyczy, zwłaszcza takich wykonanych z najwyższej jakości, naturalnych składników? Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary daje nam okazję do spróbowania rzemieślniczych cukierków, lizaków i nie tylko - a przy okazji obejrzeć możemy cały proces powstawania takich słodyczy. Jak przystało na produkty rzemieślnicze, wszystkie propozycje wyrabiane są ręcznie. W top 10 atrakcyjnych miejsc we wrocławiu nie mogło zabraknąć miejsca, które jest unikatowe na skalę całego województwa.

Mini park linowy Zoolandia

Teraz coś dla osób preferujących bardziej aktywny wypoczynek. Mini Park Linowy Zoolandia to, jak można się domyślić po nazwie, kolejne ciekawe miejsce znajdujące się na terenie tutejszego ZOO - wręcz obfituje ono w atrakcje warte zobaczenia. Ta mieszcząca się nieopodal wybiegu dla wilków wioska linowa zapewni niezwykłe wrażenia tak dorosłym, jak dzieciom. Na miejscu turyści przejechać się mogą kolejką linową, czy też przejść wiszącym mostem. Mini Park Linowy Zoolandia oferuje szereg atrakcji dla wszystkich grup wiekowych.

Zoo Wrocław

Pomijając Afrykarium i Zoolandię - zoo Wrocław jest godne uwagi samo w sobie. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Ponieważ jest to absolutnie unikatowy w skali kraju ogród zoologiczny. Znajdziemy tu ponad tysiąc gatunków ssaków, płazów, gadów, ryb, czy ptaków, co jest doprawdy imponującą liczbą. Jak to z wizytami w ZOO bywa - główną atrakcją jest tu obserwacja zupełnie naturalnych zachowań tych dzikich stworzeń, z czego płyną też walory edukacyjne. Żadna mapa atrakcji we Wrocławiu nie byłaby kompletna bez tutejszego ZOO.

Arena gigantów

Arena Gigantów to przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych, kompleksowy park rozrywki. Stanowi on jedno z najważniejszych miejsc, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne wrocławia dla kilkuletnich dzieci. Na 3840 metrach kwadratowych obiektu znajdziemy dmuchane zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, czy ogromne gry w warcaby i chińczyka. Dorośli odstresują się i wyciszą - dzieci zaś będą miały okazję, by wreszcie się wyszaleć, dzięki czemu pozostaną spokojniejsze podczas dalszych etapów wycieczki.

Centrum wspinaczkowe Tarnogaj

Kolejne miejsce na naszej liście, które polecić można przede wszystkim osobom lubiącym aktywność fizyczną - co nie znaczy, że nie jest to miejsce warte odwiedzenia całą rodziną. Centrum wspinaczkowe Tarnogaj oferuje największą ściankę wspinaczkową na terenie Wrocławia, ale i szereg propozycji dla mniej doświadczonych w wspinaczce osób - między innymi kompleksowe kursy i szkolenia. Jeśli interesują nas wymagające pewnej zręczności atrakcje we Wrocławiu - centrum wspinaczkowe Tarnogaj jest jedną z lepszych opcji.

Muzeum Iluzji

Muzeum Iluzji to chyba najbardziej oryginalne i nietypowe miejsce na naszej liście - miejsce, które obowiązkowo musi zawierać każda mapa atrakcji we Wrocławiu. Ekspozycja muzeum stanowi swoiste połączenie iluzji optycznych ze sztuką - zwiedzając to miejsce zapoznamy się z szeregiem niezwykle kreatywnych zagadek, rozwiążemy sporo interaktywnych zadań i dowiemy się, w jaki sposób fizyka, optyka i sztuka wzajemnie się uzupełniają. Obowiązkowe miejsce dla każdej osoby poszukującej nietuzinkowej atrakcji turystycznej we Wrocławiu.