11 kwietnia 2022

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu na niepogodę

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu na niepogodę

Co robić z dziećmi w czasie niepogody?

Ciężko znaleźć rodzica, który nigdy nie usłyszał od swojego dziecka "mamo/tato nudzę się...". A ile razy deszcz nam pokrzyżował plany na wycieczkę rowerową lub piknik w parku? Na brzydką pogodę nie mamy wpływu, ale przecież możemy uratować sytuację najlepszymi atrakcjami dla dzieci we Wrocławiu! Nie znacie takich miejsc w swojej okolicy? Nie szkodzi, stworzyliśmy dla Was top 10 atrakcji dla dzieci na niepogodę! Wrocław jest bogaty w świetne miejsca, wybraliśmy te najlepsze.

Coś dla duszy, czyli stawiam na edukację

Od dawna wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę, jest zabawa. Mówią też, że umysły dzieci najlepiej chłoną wiedzę. Zatem zdecydowanie warto taką wiedzę "przemycać" przy każdej okazji. W naszym rankingu atrakcji znajdziecie propozycje miejsc we Wrocławiu, które rozwijają wiedzę i wyobraźnię dzieci nawet w czasie niepogody. Ponadto walory takiej wycieczki docenią również rodzice. W końcu mówi się, że człowiek uczy się całe życie. W zestawieniu top 10 atrakcji znajdziecie propozycje wystaw edukacyjnych, z których na pewno każdy dowie się czegoś nowego! Znajdziemy tu interaktywne mapy, interesujące modele i eksponaty, symulatory i multimedialne makiety. Mnóstwo ciekawostek przygotowanych w sposób przystępny dla młodszych i starszych.

A może coś dla ciała, czyli szaleństwa we Wrocławiu?

Czy znane jest Wam stwierdzenie, że dzieci nie śpią, tylko ładują baterie? Jeśli tak, to zapewne znacie problem rozpierającej energii. W domu ciężko dzieciom usiedzieć spokojnie, ale trudno jednak wygonić dzieci na brzydką pogodę. Tu z pomocą również przychodzi nasz ranking 10 atrakcji dla dzieci na niepogodę! Miasto Wrocław obfituje w najlepsze atrakcje dla tych pełnych energii maluchów i nastolatków. Poniżej przedstawiamy ranking atrakcji, wśród których nie brakuje parków trampolin, małpich gajów, dmuchańców, ścianek wspinaczkowych, tyrolek i masy innych wyczerpujących atrakcji. Nawet na maluchy czekają starannie zaprojektowane place zabaw.

Chętnie zabiorę gdzieś dziecko, ale co z moim zmęczeniem i zaległościami w pracy?

O tym też pomyśleliśmy! W naszym top 10 atrakcji przedstawiliśmy miejsca, gdzie dzieci będą mogły się wyszaleć, rozwinąć przeróżne umiejętności i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Ale nie zapomnieliśmy o rodzicach. Poniżej znajdziecie również informacje o tym, gdzie są wyznaczone strefy rodzica. Kiedy nasze pociechy szaleją pod okiem wykwalifikowanej kadry, rodzic może odpocząć, lub popracować. Na mapie Wrocławia znaleźliśmy najlepsze atrakcje dla dzieci, gdzie nawet najmłodsze dzieci znajdą coś dla siebie, a rodzic mając pociechę na oku, może napić się kawy lub odpowiedzieć na zaległe maile.

Nasze propozycje

Loopy’s World

Największe w Polsce Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World zapewniające moc atrakcji dla dzieci w wieku 1-13 lat. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Na powierzchni 4000 m2 zlokalizowano: zjeżdżalnie o różnych stopniach trudności, wielopoziomowy małpi gaj, tor saneczkowy, kolorowe boisko, tory przeszkód, strefę malucha, trampoliny, gokarty, kolejkę elektryczną, automaty i wiele innych. W czasie, gdy dzieci szaleją do woli, rodzice mogą spokojnie wypić kawę, lub popracować, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi.

Bobolandia

Obiekt o powierzchni ponad 3000 m2 z ogromną ilością gier i zabaw. Uwielbiany przez małych i dużych. Znajdziemy tu małpi gaj, basen z piłkami, armatki na sprężone powietrze, ogródek z zabawkami, zjeżdżalnię-wulkan, trampolinę pięciopolową, 10-metrową zjeżdżalnię rolkową, stoły bilardowe, cymbergaj, górę piaskową, komputerki edukacyjne, dmuchańce oraz wiele innych atrakcji. Po aktywnej zabawie czeka na nas restauracja z uwielbianymi przez dzieci daniami. Bobolandia na terenie obiektu oferuje bezpłatne Wi-Fi.

Aquapark Wrocław

Jeden z największych parków wodnych w Europie! Aquapark Wrocław oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i tych starszych. Najmłodsi mogą się bawić w specjalnie wydzielonej strefie z brodzikiem, statkiem pirackim, zjeżdżalnią i armatkami wodnymi. Starsi mogą szaleć w basenie z falami lub korzystać z przeróżnych zjeżdżalni (począwszy od rodzinnej zjeżdżalni typu "Rybka" o długości 120 cm, po zjeżdżalnię "Magic Eye" mierzącą 186 m). Zjeżdżalnie to zdecydowany faworyt tego obiektu! Znajdziemy ty też baseny sportowe, sauny, siłownie i wiele innych.

Chubi Boom Wrocław

Park Rozrywki dla dzieci Chubi Boom Wrocław, w którym równie ważne są atrakcje dla dzieci, jak i miejsce wypoczynku dla dorosłych. Obiekt jest podzielony na strefy dla młodszych i nieco starszych, a w każdej z nich każdy znajdzie dużo atrakcji. Maluchom zorganizowano wygodne i przytulne place zabaw z wydzielonym miejscem wypoczynku dla mam. Dzieciom powyżej 7 roku zaprojektowano interesujący park linowy, ogromny labirynt dla poszukiwaczy przygód, arenę trampolin i wiele innych. W obiekcie znajdziemy również restaurację.

Park trampolin GOjump i GOair

Dwa ogromne parki trampolin Gojump i GOair zlokalizowane w jednym miejscu, to obowiązkowy punkt na mapie Wrocławia. Mnóstwo atrakcji znajdą tu dzieci w każdym wieku. Obiekty oddalone są od siebie zaledwie o 250 m. GOjump składa się z 15 stref atrakcji dostępnych dla dorosłych i dzieci od 4 roku życia. Znajdziemy tu trampoliny, basen z gąbkami, zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe. GOair to miasteczko dmuchańców, takich jak zjeżdżalnie, tunele, tory przeszkód o różnym stopniu trudności. W strefie malucha mogą szaleć już półroczne dzieci!

Kolejkowo

A może by tak zwiedzić cały Dolny Śląsk będąc tylko w jednym miejscu? Da się to zrobić odwiedzając Kolejkowo! To ogromna makieta głównych atrakcji Wrocławia i Dolnego Śląska. Setki metrów torów, dziesiątki pociągów i wagonów, tysiące figurek ludzi i zwierząt. To wszystko na 900 m2 zlokalizowanych w Sky Tower — najwyższym budynku Wrocławia. Twórcy bardzo dokładnie odwzorowali budynki i pojazdy. Cała wystawa jest interaktywna, pojazdy oczywiście się przemieszczają a figurki ludzi i zwierząt ukazują różne zabawne scenki.

Park trampolin Jump World

Kolejny ciekawy punkt naszego zestawienia. Park trampolin Jump World oferujący 8 głównych atrakcji również jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi. Obiekt dzieli się na strefy: arena główna, basen z gąbkami, gladiatorzy, strefa basketu, strefa siatkówki, strefa dodgeball, strefa akrobatyczna i jumplina. W parku mogą bawić się dzieci od trzeciego roku życia i gwarantujemy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nasze pociechy znajdą tu ogromną przestrzeń, by rozładować nadmiar energii niezależnie od pogody.

Hydropolis

Unikatowe centrum wiedzy o wodzie Hydropolis to nowoczesna wystawa edukacyjna mieszcząca się w XIX wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Obiekt podzielony na 7 stref tematycznych, strefę dla dzieci, przestrzeń relaksu, a także odbywają się cykliczne wystawy czasowe. Na najmłodszych czekają tu sala kinowa i gry interaktywne. Starsi mogą podziwiać między innymi modele statków, historyczne mapy, multimedialną makietę Nilu lub symulator zamieci śnieżnej. Wśród masy atrakcji, rodzice zdecydowanie docenią strefę relaksu.

Klockownia

Miejsce zaprojektowane dla dzieci w wieku 0-12. Któż z nas nie budował nigdy z klocków? Podobnie do wcześniej przedstawionych, Klockownia również podzielona jest na strefy atrakcji zależne od wieku dziecka. Na odwiedzających czeka mnóstwo przeróżnych klocków: małe, duże, miękkie, magnetyczne, wielorakich kształtów i struktury. Dzieci mogą tu planować, projektować, budować i demolować. Strefy dla najmłodszych czekają na maluchy od 9 miesiąca życia. Te bardziej zaawansowane wciągają do zabawy dzieci po 7 roku życia.

Sala zabaw fikołki Wroclavia

To miejsce, w którym na dzieci czeka mnóstwo atrakcji pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Sala zabaw fikołki Wroclavia zaprasza dzieci do 11 roku życia. Znajdziemy tu rozbudowane konstrukcje zabawowe wyposażone m.in. w labirynt z przeszkodami, kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę, basen z piłkami. Dla dzieci wydzielona jest przyjazna i bezpieczna strefa malucha. Rodzice w tym czasie mogą się zrelaksować w kawiarni z dostępem do Wi-Fi i z rozbudowaną ofertą gastronomiczną oraz z widokiem na strefę malucha.